תמחור מצבות

תמחור מצבות

  מצבות מחירים  מצבות נבנות ממגוון רב של חומרים וסוגי אבנים. תהליך העבודה כולל בין השאר עבודת עיצוב, הובלה, התקנה ואלמנטים נוספים. כל אלה משפיעים על המחירים הסופיים של מצבות. באתרינו ניתן לבחור את סוג המצבה והעיצוב הרצוי לכם ולהנות מטווח מחירים משתנה בהתאם למצבה הנבחרת על ידכם.
  כאן תוכלו לראות מה הגורמים שמשפיעים על מחירים של מצבות בישראל.

  מצבות מחירים – את מחיר המצבה ניתן לחשב
  על פי מספר גורמים: 

  1. חומר הגלם

  2. תהליך העבודה

  3. הובלת והתקנת המצבה

  4. כיתוב

  5. אלמנטים נוספים

  חומר הגלם

  את מחיר חומר הגלם קובעים על פי קריטריונים כמו גודל המחצבה, היקפה ונדירותו של החומר ממנה הוא נחצב. כך לדוגמה, חומר גלם למצבה בצבע כחול הוא דבר נדיר מאוד בטבע, ולכן מחירו יקר יותר מחומרי גלם בצבעים טבעיים יותר כדוגמת שחור או חום.

  איכות חומר הגלם – לכל חומר גלם נקבעת איכותו על פי ניקיונו ואחידותו. תופעות שיכולות להשפיע על מחיר חומר הגלם הם כתמים, סדקים, גידים וחורים אשר גורעים מיופיו ואיכותו של חומר הגלם. כל חומר גלם מסווג על פי איכותו – האיכותי ביותר יסווג כ"סוג א'", לאחר מכן יסווגו חומרי גלם ל"סוג ב", "סוג ג" וכך הלאה.

  מחיר החציבה – המיכון, הציוד הנמצא במחצבה משפיעים על מחיר חומר הגלם. כך למשל, לרוב קשה יותר לחצוב גרניט מאשר שיש. בנוסף, מידותיהם של הגושים שנחצבו משתנות, כשהדבר כמובן משפיע על מחיר הגלם. (מידות, גושים קטנים יותר זולים).

  הובלת חומר הגלם  מרחק ההובלה מארץ המוצא לישראל

  תהליך העבודה: 

  היכן מבצעים את העבודה  – עיבוד המצבה הוא זול יותר במדינות כמו סין והודו, בהשוואה לאיטליה או ספרד שם כוח העבודה יקר יותר.

  האם החיתוך הינו חיתוך ישר או עגול, איך רמות הגימור, זה פזה או מעוגל?

  אלמנטים אמנותיים – האם קיימים על המצבה אלמנטים אומנותיים? האם העבודה מצריכה עובד פשוט, לעבודה פשוטה יחסית או יד אומן עבור עבודה מורכבת בהרבה?

  הובלות והתקנה 

  יש להתחשב במחיר במרחק הימצאותו של חומר הגלם ומהיכן חוצבים אותו, כיוון שעלות השילוח משתנה עבור כל חומר גלם. כשהמחצבה מקורה בישראל מחיר ההובלה מצטמצם, לעומת מחצבה באירופה, המזרח הרחוק או דרום אמריקה. אך עם זאת ישנם מקרים בהם ניתן להשיג את חומר הגלם רק ממקומות אלו, ואז מחיר ההובלה בהתאם.

  כיתוב

  אותיות שקועות חרוטות ( 60-70 אותיות) בד"כ כלולות במחיר המצבההמחיר עולה בהתאם לגודל האות ומחיר החומר. כך למשל אותיות יצוקות עופרת הן תוספת של בין 10 ל-12 ש"ח לאות. 

  אותיות נחושת או אותיות ברונזה המחוברות ע"י ברגים, עלותם יכולה להגיע לכ-25 עד 30 ₪ לאות קטנה. אות ברונזה גדולה מגיע ל- 150 ₪ לאות. ביצוע אותיות,נוסח סטנדרטי  בזהב 21K ,יכולה להגיע לכ- 2000 ₪ ומעלה.

  כיום ישנן צורות עיבוד לכתיבה על גבי מצבה – החל מחריטה ידנית, פנטוגרף, התזת חול, וכלה במכונת CNC ממוחשבת. השימוש בכל שיטה משפיעה על איכות ורמת הגימור של האות הנחרטת.

  בקביעת מצבה בקשו מראש את הגרפיקה להגהה, וכן את עימוד הכיתוב שיופיע על גבי המצבה.

  חשוב לדעת – את הגרפיקה חשוב לבחון מספר פעמים, ואף לאשר עם גורמים נוספים. שיטה זו יכולה לחסוך שגיאות כתיב או טעויות במספרים, תאריכים וכו'. רק לאחר הבדיקה הסופית חתמו על אישור הנוסח עבור המצבה.

  אלמנטים נוספים

  עציץ יצוק, עציץ שיש, עציץ גרניט, פנס (בית לנר נשמה) בודד, כפול יצוק, פנס חצוב באבן עם דלת, תמונה בעבודת יד, ציורים, עיטורים, פיסולים ותבליטים ייחודיים.

  אחריות

  כחלק מתחשיב המחיר מחשבים גם את האחריות על המצבה. חשוב לדעת – כאשר ניתנת אחריות על העבודה, יש צורך לראות כי ליוצר המצבה קיימת היכולת הכלכלית לעמוד מאחוריה.

  אבנים טבעיות

  מצבות מאבנים טבעיות (או מצבות בהן משלבים אבן טבעית) – כל אבן טבעית הינה יחידה בעולם ולא קיימת אבן זהה נוספת. סוג אבנים אלו הן אבנים נדירות במיוחד או בעלת מאפיינים נדירים (למשל אבן נטיפים, קוורץ, צבע כחול) ובנוסף משוקלל למחירה גם משקלה ומהיכן מגיעה מהעולם.

  אבנים כבדות

  סוג זה של אבנים מצריך מנוף, שגודלו משפיע על המחיר: ככל שהמשקל ומרחק ההנפה של המנוף גדלים, כך תגדל עלות התפעול של המנוף. מחיר מנוף נע בין 800 ל- 3800 ₪.

  יסוד

  בסיס המצבה, הבטון, לרוב מבוצע ע"י חברות קדישא.

  מחיר היסוד משתנה בכל בית עלמין, ויתכן גם שינויים במחיר בין חלקה לחלקה באותו בית עלמין, עקב השוני בעבודה הנדרשת. מחיר יסוד בטון בא מכיס הלקוח ומחושב בנפרד ממחיר המצבה, אך לרוב יבקשו חברות קדישא ממפעלי המצבות לשלם, ולא ע"י הלקוח. זאת כדי לא להעמיס את הלקוחות בצ'קים חוזרים וכו'. 

  מחיר היסודות למצבות הינם בין 350 -1000 ₪ למצבה. כאשר המצבה היא מצבה משפחתית, או עבור זוגית (כפולה), יוכפל הסכום ואף יתווסף למחיר "חפירה בחיים" (ההכנה). כ- 150-500 ₪ .

  כאשר לא קיים יסוד מצבה בבית העלמין, יגבו בונה המצבות כ-600 עד 1000 ₪ למצבה. (כמובן שייצור ידני של יסוד אחד יקר משמעותית ביצור מביצוע יסוד לחלקה שלמה בבית העלמין).

  מצבות מחירים: מחירון בסיסי למחירים של מצבות

  לסיכום

  • מחיר בסיסי למצבה טורקי – החל מ- 5000 ש"ח
  • מחיר בסיסי למצבה חברון – החל מ- 4000 ש"ח
  • מחיר בסיסי למצבה חלילה – החל מ- 7500 ש"ח
  • מחיר בסיסי למצבה גרניט סרדו (אפור)- החל מ- 5500 ש"ח
  • מחיר בסיסי למצבה גרניט שחור – החל מ- 8000 ש"ח
  • מחיר בסיסי למצבה גרניט צבעוני – החל מ- 10000 ₪
  • מחיר המצבה מתייחס לעובי חומר מסוים, כמות החומר, עובי פלטת הכיסוי

  ככל שנוסף חומר, מחיר המצבה יעלה. לאור הפרש כמות החומר במצבה, יש לכפול ואף יותר מזה, אם קיבלתם הצעה נמוכה מזאת… כנראה שמשהו לא טוב!

  המחירים משתנים מעת לעת ותלויים בגורמים נוספים כגון:

  • שינויי שער המטבע הזר
  • שינויים במחירי השינוע
  • עלייה בשכר המשקי
  • סגר בשטחים ועוד.

  כל המחירים שצוינו, מתייחסים לשנת 2015.

  חברת שיש וינקלר מתמחה בסוגים שונים של מצבות ומספקת שירות מקצועי ללקוח.

  • השאירו פרטים בטופס צרו קשר לשיחה מיועץ מקצועי להמשך התהליך.
  • גלשו לגלריית מצבות שלנו והתרשמו מהמבחר הקיים.
  • 9001/2000 ISO

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *